Nasz sprzęt - Twój sukces

MOC , JAKOŚC I WYDAJNOŚĆ.

Nowoczesne rozwiązania techniczne i całkowicie nowy design. Nowa seria kombajnów C7000 posiada nowoczesne wzornictwo opracowane wspólnie z biurem projektowym Giugiaro Design. Stylistyka jest wyrazem technologicznej dominacji marki DEUTZ-FAHR w klasie kombajnów zbożowych. Marka jest gwarancją doskonałej wydajności w trakcie zbiorów oraz najwyższej jakości ziarna i słomy. Wszystko to poparte 100-letnim doświadczeniem i nieprzerwanym postępem w projektowaniu kombajnów przez inżynierów marki DEUTZ-FAHR.

Heder

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA TECHNICZNE DLA MAKSYMALNEJ WYDAJNOŚCI.

Planetarny napęd kosy Schumachera.

Dzięki przekładni planetarnej umożliwiającej cięcie z bardzo dużą częstotliwością cięcia (1220 ruchy na minutę), układ tnący Schumacher Easy Cut II zapewnia precyzyjne koszenie oraz wydajność w przypadku wszystkich plonów, nawet podczas pracy ze zbożem zielonym lub wyległym oraz roślinach o dużej gęstości. Innowacyjny układ z rolkami dociskającymi i prowadzącymi ostrza pozwala utrzymywać ostrze perfekcyjnie prosto, zmniejszając przy tym drgania, zużycie mechaniczne i straty mocy. Dzięki przekładni planetarnej umożliwiającej cięcie z bardzo dużą częstotliwością cięcia (1220 ruchy na minutę), układ tnący Schumacher Easy Cut II zapewnia precyzyjne koszenie oraz wydajność w przypadku wszystkich plonów, nawet podczas pracy ze zbożem zielonym lub wyległym oraz roślinach o dużej gęstości. Innowacyjny układ z rolkami dociskającymi i prowadzącymi ostrza pozwala utrzymywać ostrze perfekcyjnie prosto, zmniejszając przy tym drgania, zużycie mechaniczne i straty mocy.

Autocontrol

System pozycjonowania hedera. Pozycja hedera ustalana jest w odniesieniu do powierzchni po której porusza się kombajn. System zapewnia utrzymanie stałej wysokości cięcia.

Motowidło

Motowidła wyposażono w sześć listew, każda z nich posiada zestaw bardzo wytrzymałych i wykonanych z elastycznego plastiku zębów, które można ustawiać pod wybranym kątem i osobno wymieniać. Motowidła są zmontowane na ramionach przesuwanych na teflonowych prowadnicach (w celu szybkiego i precyzyjnego ustawienia hydraulicznego nachylenia zęba). Istnieje również możliwość łatwego ustawienia ich w pozycji pionowej lub poziomej w stosunku do kabiny, co pozwala na idealne dostosowanie do różnych plonów i warunków zbiorów. Prędkość obrotowa motowideł może zostać zsynchronizowane z prędkością jazdy kombajnu. Gdy operator ustawi prędkość jazdy i obroty motowidła, to gdy prędkość jazdy rośnie lub maleje, prędkość obrotowa motowideł jest automatycznie dostosowywana w celu utrzymania takiej samej proporcji pomiędzy obydwoma prędkościami.

Specjalne wyposażenie.

Stół hedera w kombajnach DEUTZ-FAHR zaprojektowano z myślą o uniwersalności. Do standardowego hedera można zamontować zestawy do zbioru słonecznika i rzepaku, wydłużając jeszcze bardziej okres użytkowania kombajnu zbożowego i zapewniając jeszcze lepszy zwrot z inwestycji w kombajn.

Heder VARICROP.

Stół hedera VARICROP o regulowanej długości jestidealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy zbierają różnorodne plony i są użytkownikami modeli C6205. Gama obejmuje trzy hedery o szerokościach roboczych: 5 / 5,5 / 6,5 metra. Stół regulowany jest bezpośrednio z kabiny w zakresie 70 cm. W ten sam sposób regulowana jest pozycja i wysokość motowideł z zębami metalowymi.

Przenośnik pochyły

MOCNA KONSTRUKCJA, PRECYZYJNE STEROWANIE.

Nawet najdrobniejsze detale nowych modeli kombajnów Serii C7000 zostały precyzyjnie dopracowane: przenośnik pochyły wyposażono w trzy łańcuchy i listwy oraz rolki podporowe. Mocna konstrukcja przenośnika pozwala na prac ę kombajnu z szerokimi hederami. Napęd z podwójnym pasem klinowym (opcjonalnie do zbioru kukurydzy dostępny jest pas klinowy potrójny) zapewnia dużą wydajność przy zredukowanym hałasie i wibracjach. Pierwszy krok do uzyskania doskonałych wyników w trakcie żniw.

Regulacja kąta cięcia i rewers przenośnika.

Kąt cięcia ustawiany jest mechanicznie. Opcjonalnie dostępny jest elektrohydrauliczny układ regulacji kąta cięcia, który optymalizuje położenie hedera w odniesieniu do nachylenia terenu. Pełne bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego nawet w pełni bezpieczny heder i przenośnik pochyły kombajnu Serii C7000 wyposażono w dodatkowe zabezpieczenie w postaci rewersu elektrycznego. Rozwiązanie to umożliwia odwrócenie kierunku obrotów przenośnika pochyłego dla jego odblokowania w przypadku zapchania przez zbyt dużą ilość nagromadzonej masy.

Omłot i separacja

SKUTECZNY OMŁOT.

Specjalnie z myślą o kombajnach serii C7000, DEUTZ-FAHR opracował nowoczesny system omłotu, wyznaczający nowe standardy w tej klasie kombajnów. Solidny, niezawodny i niezwykle wydajny układ zapewnia delikatne młócenie ziarna. W efekcie uzyskano doskonałą jakość zbioru plonu. Ze względu na to, że duża część procesu oddzielania ziaren odbywa się już na klepisku, zredukowano odciążenie wytrząsaczy, co zwiększyło wydajność ogólną kombajnu.

Bęben młócący i klepiska segmentowe.

Duży bęben młócący o średnicy 600 mm ma szerokość 1,27 metra w modelach 5-klawiszowych (C7205 TS, C7205 TSB) oraz 1,52 metra w modelach 6-klawiszowych (C7206 TS, C7206 TSB). Oba modele wyposażono w bęben z ośmioma listwami (montowanych śrubami w pięciu miejscach co zapewnia możliwość szybkiej i łatwej wymiany. Skuteczne działanie przenośnika pochyłego w połączeniu z wydajnym układem omłotu zapewnia równomierny przepływ masy na całej szerokości kombajnu. Klapy na przenośniku pochyłym ułatwiają prowadzenie czynności konserwacyjnych. Wszechstronność kombajnów Serii C7000 zwiększają opcjonalne klepiska segmentowe, zaprojektowane specjalnie z myślą o umożliwieniu szybkiej zmiany i przezbrojenia kombajnu do zbioru innego rodzaju plonu: segmenty klepiska można z łatwością wyjąć i zastąpić je segmentami odpowiednimi do innego rodzaju roślin. Klepisko posiada 15 listew, duży kąt opasania wynoszący 121°, pozwala na uzyskanie doskonałej wydajności młócenia i separacji. Szczelina na wejściu i wyjściu z klepiska jest regulowana niezależnie przez silniki elektrycznie sterowane przez panel Commander Control.

Reduktor obrotów bębna młocarni.

Bęben młócący wyposażony jest w wytrzymałą przekładnię o regulowanych elektronicznie obrotach w zakresie od 420 do 1250 obr./min, co pozwala wybrać operatorowi najlepszą prędkość dla danego plonu. W przypadku szczególnie delikatnych plonów dostępny jest dodatkowy reduktor, który można łatwo zamontować do bębna młócącego. Układ zmniejsza prędkość obrotową ze standardowego zakresu 420 – 1250 obr./min do zakresu 210 – 625 obr./min.

Turboseparator czyli drugi bęben młócący.

Modele C7200 oznaczone symbolem TS wyposażone są w turboseparator o średnicy 600 mm z dziesięcioma zębatymi listwami, który zwiększający wydajność kombajnu nawet o 20%. Układ zwiększa powierzchnię separacji do 0,81 m² w przypadku wersji z 5 wytrząsaczami lub 0,97 m² w przypadku wersji z 6 wytrząsaczami. Turboseparator może być regulowany elektrycznie w pięciu położeniach (w zakresie od 25 do 65 mm) i pracować z dwoma różnymi prędkościami: 775 obr./min dla plonów o mniejszym ziarnie oraz 410 obr./min o cięższym ziarnie.

Wytrząsacze.

Duża powierzchnia, długość i wysokie stopnie wytrząsaczy zapewniają efektywne oddzielanie ziaren od słomy, otwarta konstrukcja poprawia przepływ masy w warunkach dużej wilgotności. Pierwsza część wytrząsaczy (4 w modelach C7206 i 5 w modelach C7205) jest wyższa, dla spowolnienia przepływu masy podawanej z układu młócącego i poprawy wydajności separacji. Układ mocowany jest na specjalnych, hermetycznie uszczelnionych, bezobsługowych łożyskach, które redukują hałas i straty mocy, a także zwiększają żywotność wału i wytrząsaczy. W celu uzyskania jeszcze lepszej wydajności, wytrząsacze mogą zostać wyposażone w specjalne zęby, dzięki którym masa podawana na podsiewacz jest odpowiednio uformowana.

Czyszczenie

WYDAJNY UKŁAD CZYSZCZENIA PLONU.

Podobnie jak system omłotu, również układ czyszczenia to konstrukcja opracowana przez inżynierów marki DEUTZ-FAHR. Sita oferują niezwykle dużą powierzchnię, a wentylator turbinowy podaje strumień potrzebny do czyszczenia plonu. Kombajny zbożowe marki DEUTZ-FAHR oferują najlepsze parametry użytkowe w pracach z różnego rodzaju plonami. Oprócz wydaności modele Serii C7000 oferują też doskonały komfort pracy operatora.

Podsiewacz.

Podsiewacz o długości 1,85 metra zapewnia perfekcyjne oddzielenie słomy, która – będąc lżejszą od ziarna – w strumieniem powietrza wytwarzanym przez wentylator jest natychmiast wydmuchiwana. Konfiguracja zapewnia doskonałą skuteczność czyszczenia, pozwalając na uniknięcie ryzyka przeciążenia sit. Podsiewacz może zostać z łatwością zdemontowany z kombajnu, co znacznie skraca czas potrzebny na konserwację oraz upraszcza zmianę konfiguracji maszyny w celu jej dostosowania do zbierania innych plonów.

Sita i układ wentylacji.

Układ zapewnia wydajną i cichą pracę przesiewaczy przy zachowaniu ich maksymalnej wydajności. Zewnętrzna przekładnia sit i podsiewacza zmniejsza o połowę obciążenie układu sit i jest łatwa w konserwacji. Przeciwstawny ruch sit zapobiega gromadzeniu się resztek słomy i zapychaniu sit. Sita są umieszczone w dwóch poziomach (sito górne i dolne). Regulacja położenia górnego sita optymalizuje ilość pozyskiwanego zboża, a w efekcie funkcjonowanie całego kombajnu zbożowego. Otwarcie sit jest kontrolowane mechanicznie za pomocą dźwigni umieszczonych bezpośrednio przy sicie górnym lub przez opcjonalny system elektryczny sterowany joystickiem Commander Stick. Wykorzystując podwójne czujniki oraz listwę wzdłuż całej szerokosci kombajnu precyzyjnie monitoruje wydajność kombajnu zbożowego.

Wentylator turbinowy.

Wentylator turbinowy o doskonałych parametrach (średnica 400 mm, 44 łopatki) kieruje powietrze na całej szerokości roboczej kombajnu zbożowego. Obroty wentylatora regulowane są elektronicznie w zakresie od 480 do 980 obr./min. Strumień powietrza sterowany jest za pomocą deflektorów, które zwiększają lub zmniejszają dopływ powietrza do sit. Powietrze jest rozprowadzane jednolicie wzdłuż całej szerokości kombajnu.

DGR - Double Grain Return.

System DGR (Double Grain Return — podwójny powrót ziarna) tworzą dwie oddzielnych minimłocarnie, po jednej z każdej strony kombajnu serii C7000. System DGR opracowany przez DEUTZ-FAHR kieruje ziarno na podsiewacz. Rozwiązanie to zapobiega przeciążeniu układu omłotu, zapewniając nieprzerwaną pracę w polu bez zbędnych strat ziarna. Układ DGR wykorzystuje wkładki cierne (wymienne dla różnych plonów) odpowiadające za dodatkowe młócenie ziarna. Moduł CCM jest wyposażony w funkcję monitorowania obciążenia minimłocarni.

Zbiornik

POJEMNY ZBIORNIK ZIARNA, DŁUGA RURA WYŁADOWCZA.

Modele C7205 (z 5 wytrząsaczami) wyposażono w zbiornik na ziarno o pojemności 8500 litrów, natomiast modele C7206 (z 6 wytrząsaczami) mają zbiornik o pojemności 9500 litrów. Zbiornik napełniany jest przez podnośnik ślimakowy, minimalizujący uszkodzenia ziarna, jak również zapewniający optymalne rozłożenie zebranego plonu w zbiorniku. Napełnienie zbiornika można obserwować przez okno kabiny, natomiast jakość młócenia może zostać sprawdzona przez zewnętrzną klapę próbkowania ziarna. Dwa czujniki w zbiorniku aktywują kontrolkę oraz sygnał ostrzegawczy w kabinie, który informuje operatora o napełnieniu zbiornika.

Rura wyładowcza.

Szybkość wyładunku wynosząca 90 l/min zapewnia błyskawiczne usuwanie zawartości zbiornika. Prędkość ta może być regulowana za pomocą specjalnych deflektorów w zbiorniku, znajdujących się w pobliżu przenośnika ślimakowego układu wyładowczego. Wysoko osadzony wylot rury (4,5 m) pozwala na opróżnianie zbiornika nawet podczas jazdy i na łatwe podawanie zebranego plonu nawet na wysokie przyczepy. Długość rury wyładowczej (5 – 5,6 lub 6 m) i duży zakres jej ruchu (110 stopni) sprawia, że kombajn C7000 może pracować z szerokimi hederami. Otwarcie i zamknięcie rury wyładowczej sterowane jest z kabiny.

Sieczkarnia

ZINTEGROWANA SIECZKARNIA.

Zintegrowana sieczkarnia jest wyposażona w wirnik o 48 ostrzach tnących rozmieszczonych w 4 rzędach w modelach z 5 wytrząsaczami słomy lub o 60 ostrzach w modelach z 6 wytrząsaczami słomy. Ostrza są ząbkowane i zakrzywione. Taka konfiguracja wytwarza przepływ powietrza, który równomiernie rozprowadza materiał na całej powierzchni listew tnących i który może być regulowany za pomocą ręcznie sterowanych deflektorów (opcjonalnie dostępny jest elektryczny układ sterowania). Układ może zostać ustawiony na siekanie słomy lub kukurydzy poprzez zmianę dwóch kół pasowych, bez potrzeby stosowania dodatkowych przekładni redukcyjnych do młócenia cięższych plonów. Położenie przeciwostrza jest regulowane w celu uzyskania wymaganego kąta siekania.

Odrzutnik plew.

Odrzutnik plew, tak jak sieczkarnia, został zaprojektowany do rozprowadzania plew za kombajnem, nawet w przypadku stosowania szerokich hederów. Osłony podają równomiernie materiał na odrzutnik, podczas gdy przenośnik z metalowymi osłonami kieruje plewy do wirników z czterema ostrzami. Ostrza na wirnikach posiadają specjalne kierownice, które regulują strumień rozrzucanego materiału, pozwalając na precyzyjną dystrybucję. Kąt odrzutnika plew jest regulowany w celu zapewnienia idealnego rozmieszczenia materiału na powierzchni pola.

Hydraulika i napęd

NAJLEPSZE OSIĄGI, WYSOKA MOC I MOMENT.

Silnik kombajnu zbożowego musi być na tyle mocną jednostką, aby spełniać potrzeby związane z osiągami i funkcjonalnością samej maszyny, jak i również obsługą narzędzi dodatkowych, takich jak sieczkarnie i głowice do cięcia kukurydzy oraz łodyg. Musi również zapewniać odpowiedni margines momentu obrotowego w celu uzyskania niezawodnego funkcjonowania nawet w wymagających warunkach, bez zwalniania prędkości pracy układu młócącego.

Nowoczesne silniki DEUTZ z czterema zaworami na cylinder i z układem wtrysku Common Rail są perfekcyjnym rozwiązaniem do tak specyficznych zastosowań i łączą w sobie moc nadzwyczajnej wydajności, pozwalającej osiągnąć doskonałe wyniki młócenia, z optymalnym poziomem zużycia paliwa i produktywnością. Modele C7205 są wyposażone w silniki 6-cylindrowe TDC o pojemności 6,1 l o maksymalnej mocy (ECE R120) od 250 do 287 KM, natomiast modele C7206 są napędzane 6-cylindrową jednostką TDC o pojemności 7,8 l wytwarzającą moc 334 KM.

Dwustronne wyprowadzenie napędu podzespołów.

Moc odbierana jest od silnika po obydwu stronach silnika, co umożliwia oddzielenie napędu układów hydraulicznych i mechanicznych oraz zapewnia bezpośredni napęd bez strat mocy. Oznacza to również wykorzystanie mniejszej ilości pasów napędowych oraz lepszy dostęp do podzespołów, co redukuje koszty użytkowania kombajnu zbożowego.

Niezawodny i ekonomiczny silnik Deutz.

Elementem wyróżniającym silniki Deutz jest układ DCR (Deutz Common Rail) oraz zastosowanie dwóch pompy paliwowych smarowanych olejem silnikowym. Rozwiązanie to jest bezpieczniejsze i bardziej niezawodne niż konwencjonalny układ, ponieważ smarowanie pomp nie jest zależne od jakości paliwa. SCR to układ oczyszczania spalin, który redukuje zawartość tlenków azotu w spalinach dzięki układowi selektywnej redukcji katalitycznej z wykorzystaniem płynu AdBlue®.

Skrzynia biegów.

Czterobiegowa przekładnia i napęd hydrostatyczny pozwala operatorowi na utrzymanie idealnej prędkości we wszystkich warunkach. Właściwie zestopniowane przełożenia zapewniają odpowiedni moment obrotowy do prac nawet w najbardziej krytycznych warunkach terenowych. Podzespoły układu napędowego zoptymalizowano pod kątem hałasu w trakcie pracy, bez obniżania ich trwałości i niezawodności.

Układ hydrauliczny.

Układ hydrauliczny nowych kombajnów C7000 zapewnia idealne natężenie przepływu oleju hydraulicznego stosowanego do zasilania wszystkich głównych funkcji, zapewniając jednocześnie najwyższej klasy precyzję i płynność działania. Pompy opracowano z myślą o najwyższej trwałości i niezawodności. Układ Load-Sensing optymalizuje ilość dostarczanego oleju oraz redukuje ilość zużywanego paliwa. Pompa hydrauliczna jest sterowana zależnie od obciążenia, tak by olej dostarczany był pod określonym ciśnieniem oraz w precyzyjnie określonej ilości.

Kabina

NAJWYŻSZEJ KLASY KOMFORT I ERGONOMIA.

Nowa kabina „Commander Cab V” została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu doskonałej widoczności, umożliwieniu niczym niezakłóconej widoczności na heder oraz zaoferowaniu dużej przestrzeni, wygody i ergonomii – potwierdzając tym samym siłe marki DEUTZ-FAHR. Wnętrze kabiny zostało zaprojektowane z zastosowaniem nowej kolorystyki, przyjemnych w dotyku materiałów. Duży, dający pewne oparcie i w pełni regulowany fotel operatora (dostępny w wersji z amortyzacją pneumatyczną lub mechaniczną) stanowi doskonałe uzupełnienie innowacyjnej kabiny. Do doskonałej widoczności we wszystkich kierunkach przyczynia się również kolumna kierownicy z układem regulacji. Koło kierownicy pokryte jest materiałem antypoślizgowym, a jej kształt gwarantuje pewny chwyt. Układ klimatyzacji pozwala operatorowi na dostosowanie temperatury i recyrkulacji powietrza oraz na zachowanie komfortu. Wysokiej jakości wykończenie nadaje kabinie Commander Cab V najwyższej klasy elegancji.

Commander Control.

Panel CCM (Combine Control Management) pozwala operatorowi na monitorowanie wszystkich parametrów pracy kombajnu zbożowego: licznik całkowitej i częściowej powierzchni, wydajność godzinowa, straty, obciążenie minimłocarni i położenie hedera. Układ umożliwia również ustawienie maksymalnych limitów strat i odzyskiwania w odniesieniu do wielkości ziaren. Wskaźniki alarmu, temperatury i innych parametrów są doskonale widoczne i natychmiast rozpoznawalne. Moduł ten stale monitoruje również najważniejsze parametry maszyny, takie jak całkowita ilość godzin pracy oraz częściowa i całkowita liczba godzin pracy silnika. Kontrast monitora można regulować tak, by dostosować go do różnych warunków i indywidualnych upodobań operatora. Dostęp do poszczególnych funkcji modułu CCM jest możliwy z poziomu klawiatury wyposażonej w 14 przycisków (podświetlanych), pozwalającej operatorowi łatwo kontrolować wszystkie parametry kombajnu zbożowego.

Pakiet oświetlenia.

Oprócz wyposażenia standardowego, dostępny jest również pakiet zwiększający widoczność, pozwalający wyposażyć kombajn w jeszcze bardziej rozbudowany zestaw oświetlenia roboczego dla zapewnienia lepszej widoczności i jeszcze bardziej dokładnego zbioru plonów nocą. Wydłużone, podwójne lusterka wsteczne zwiększają bezpieczeństwo i wygodę kierowania kombajnem. Standardowe wyposażenie uzupełniają dwa obrotowe światła ostrzegawcze. Modele C7000 są standardowo wyposażone w montowane na stałe światła robocze oświetlające heder oraz cztery kierunkowe światła robocze; do tego dochodzą dwa tylne światła robocze, oświetlenie punktowe zbiornika zboża, oświetlenie punktowe rury wyładowczej oraz dwa obrotowe światła ostrzegawcze. Dostępne opcjonalnie dachowe reflektory ksenonowe zwiększają oświetlany obszar.

Pakiet kamer.

Dostępne są również maksymalnie 3 kamery do monitorowania obszaru wokół kombajnu. Kolorowy lub podczerwony obraz z kamer wyświetlany na nowym 7-calowym monitorze. Kamery zapewniają operatorowi niezakłócony widok: obszaru z tyłu kombajnu (idealne przy manewrowaniu), obszaru wyładunku zbiornika oraz dolnej tylnej części kombajnu, zapewniając doskonałą widoczność i kontrolę w przypadku korzystania z haka holowniczego, sieczkarni i odrzutnika plew.

Dane techniczne

Finansowanie fabryczne 0%

Nowy promocyjny program finansowania detalicznego "SDF Finance 0%" dla ciągników i  kombajnów Deutz-Fahr obejmuje zerowe oprocentowanie w systemie rat zmiennych, umożliwiając Państwu dopasowanie oferty do własnych potrzeb poprzez dokonanie optymalnego wyboru: wysokości udziału własnego, okresu spłat oraz systemu ratalnego:

  • udział własny wartości netto: 10%, 25% lub 50%
  • okres finansowania: 3, 4 lub 5 lat
  • raty miesięczne, kwartalne lub półroczne
  • pierwsza rata płatna po roku, opcja dodatkowa
  • podatek VAT płatny w 3 miesiącu

 Dla tych, którzy nie są podatnikami VAT dostępne są dwa poniższe warianty:

  • 3x33%, udział własny 34% wartości brutto, 2 raty roczne po 33% wartości brutto (okres 24 m-ce)
  • 4x25%, udział własny 25% wartości brutto, 3 raty półroczne po 25% wartości brutto (okres 18-m-cy)

Opłata manipulacyjna zależna od okresu finansowania oraz udziału własnego. Minimalny roczny koszt finansowania już od 0,67%

Ponadto proponujemy Ofertę Elastyczną dla tych, którzy potrzebują dłuższego okresu finansowania z niskim oprocentowaniem i okresem do 8 lat.

SDF Finance logo Deutz-Fahr logo

© PPHU Agro-Plus 2002-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone