PŁYNNA PRACA MASZYNĄ Z NAPĘDEM HYDROSTATYCZNYM.
Agrovector 29.6-35.7 to wyjątkowe, wszechstronne, niezwykle uniwersalne ładowarki teleskopowe z napędem hydrostatycznym. Modele róznią się udźwigiem oraz wysięgiem maksymalnym. Komfortowa kabina zapewnia ogromny komfort nawet w trakcie wielogodzinnych zajęć. Prace moga być wykonywane także w nocy ponieważ Agrovector został wyposażony także w rozbudowany pakiet reflektorów zarówno z przodu jak i z tyłu.
https://www.agro-plus.com.pl/component/content/article/21-ladowarki-teleskopowe/37-deutz-fahr-agrovector-296-357#sigFreeId07b4431913
Silnik
EKONOMICZNY SILNIK DEUTZ Tier 3.
Ładowarki teleskopowe Agrovector 29.6 oraz 35.7 wyposażono w silnik Deutz TCD2012 o pojemności 4038 litra. Jednostka napędowa spełnia wymogi normy emisji spalin Tier 3 i wykorzystuje układ recyrkulacji spalin EGR. Jest to cztero-cylindrowy silnik z czterema zaworami na każdym z cylindrów. Silnik gwarantuje dużą elastyczność, jest wyposażony w turbosprężąrkę, która dodatkowo podnosi walory użytkowe jednoski napędowej. Co ważne, silniki ładowarek teleskopowych Agrovector 29.6 i 35.7 są kompatybilne z paliwami Biodiesel - nawet w postaci czystego B100.
W komorze silnika umieszczono dużych rozmiarów filtr powietrza, który zapewnia długi czas eksploatacji ładowarki bez konieczności czyszczenia wkładu. Obsługa podstawowych podzespołów jest prosta i łatwa do wykonania. Czynności obsługowe zredukowano do niezbędnego minimum. Ładowarki teleskopowe Deutz-Fahr Agrovector gwarantują niskie koszty eksploatacji i najwyższą wszechstronność i uniwersalność.
Napęd
CZUŁY, PŁYNNY NAPĘD HYDROSTATYCZNY.
Ładowarki teleskopowe Agrovector 29.6 oraz 35.7 to modele z napędem hydrostatycznym. Oferują wujątkowo płynną zmianę bezstopniową prędkości jazdy od zatrzymania aż do prędkości maksymalnej. Obydwa modele posiadają specjalną dźwignię umieszczoną pod kołem kierownicy, służącą do zmiany zakresów prędkości. Agrovector 29.6 oferuje dwa zakresy: od 0 do 10 km/h oraz zakres transportowy od 0 do 33 km/h. Model 35.7 także posiada dwie opcje: pierwszy zakres do prędkości od 0 do 6,5 km/h a drugi od 0 do 31 km/h. Obsługa dźwigni jest bardzo prosta i intuicyjna, operator wybiera zakres prędkości najlepiej odpowiadający wymogom pracy jaką wykonuje zmieniając ustawienie pokrętła umieszczonego na dźwigni.
Napęd od silnika przekazywany jest stale na cztery koła co zapewnia najlepszą trakcję i stabilność ładowarki w każdym terenie. Napęd korzysta z wielosekcyjnej pompy tłoczkowej BOSCH Rexroth. Pompa o zmiennej wydajności gwarantuje płynny start ładowarki i niewyczuwalne dla operatora bezstopniowe przyspieszenie. Układ napędowy skonstrukowano tak aby zapewnić ogromny komfort i precyzję manewrowania, co jest tak ważnym parametrem w przypadku łądowarek teleskopowych.
Hydraulika i podnośnik
WYDAJNA POMPA HYDRAULIKI.
Agrovector 29.6 oraz 35.7 to wyjątkowo sprawne ładowarki teleskopowe, wyposażone w wydajny układ hydrauliczny. Standardowo, obydwa modele zostały wyposażone w pompe zębatkową. Opcjonalnie możliwe jest wyposażenie obydwu modeli w pompę tłoczkową o zmiennej wydajności wynoszącej nawet 102 l/min. Pojemność zbiornika układu hydraulicznego wynosi w modelu 29.6: 64 litry, natomiast w modelu 35.7: 96 litrów. Zbiornik oleju został umieszczony centralnie pod ramą ładowarki co pozwoliło obniżyć środek ciężkości maszyny i poprawić jej własności trakcyjne w trudnym terenie oraz stabilność w trakcie przewożenia ładunków na wysięgniku.
Z punktu widzenia operatora, nie bez znaczenia pozostaje duża łatwośc dostępu do filtra oleju oraz wskaźnika jego poziomu. Ładowarka może być wyposażona w dodatkowe wyjścia hydrauliki na końcu wysięgnika. Dzięki temu maszyna może być wyposażona w osprzęt na końcu wysięgnika napędzany hydraulicznie. Hydraulika na wysięgniku obsługiwana jest za pomocą przycisków na joysticku co poprawia komfort i precyzję wykonywanych prac. Możliwe jest uruchomienie przepływu oleju w pozycję detent czyli stałego wydatku - na przykład w przypadku zamiatarek napędanych silnikami hydraulicznymi na wysięgniku.
Hamulce
PEŁNE BEZPIECZEŃSTWO W KAZDYCH WARUNKACH.
Agrovector 29.6 i 35.7 to modele oferujące wzmocnione osie i ramę. Dla zapewnienia nelepszych własności trakcyjnych w trakcie jazdy w różnego rodzaju terenie zostały wyposażone w stały napęd przekazywany na wszystkie cztery koła. Dodatkowo obydwa modele wyposazone w blokady mechanizmów różnicowych obydwu osi. Blokada oferuje ograniczony poślizg wynoszący 45%. Duży kąt skrętu kół wynoszący 56 stopni gwarantuje dużą zwrotność i ogromną łatwość manewrowania. Promień zawracania (po kołach) wynosi w przypadku modeli 29.6 tylko 3,9 metra. Agrovector 35.7 oferuje promień zawracania wynoszący zaledwie 4,4 metra.
Agrovector posiada 3 tryby kierowania kół: jazda z przednimi kołami skrętymi, możliwość skrętu wszystkich czterech kół oraz tak zwany "psi chód". Możliwość skrętu z wykorzystaniem wszystkich czterech kół sprawia, że operator może sprawnie manewrować nawet na bardzo ograniczonej przestrzeni. "Psi chód" sprawdza się w sytuacji, kiedy konieczne jest przestawianie ładowarki poprzecznie do kierunku jazdy.
Kabina
WYGODA OPERATORA TO WYSOKA PRECYZJA JEGO PRACY.
Kabina ładowarek teleskopowych Agrovector 29.6 i 35.7 to przestronne, komfortowe centrum dowodzenia wszystkimi funkcjami maszyny. Czytelne i rgonomiczne rozmieszczenie przyrządów sterowniczych ułatwia obsługę wszystkich funkcji. Wysięgnik sterowany jest za pomocą joysticka wielofunkcyjnego. Układy wentylacji, klimatyzacji i ogrzwenia pozwalają na całoroczne korzystanie z maszyny. Ładowarka może być wyposażona w pneumatycznie amortyzowany fotel operatora. Wygodne siedzisko zapewnia dobre podparcie nóg zmniejszajac jednocześnie zmęczenie w trakcie wielogodzinnych prac.
Tryby pracy układu kierowniczego sterowane są za pomocą panelu z przyciskami dotykowymi. Wszystkie informacje na temat parametrów eksploatacyjnych wyświetlane są na analogowo-cyfrowym panelu wskaźników tuż przed operatorem. Dodatkowo ładowarka posiada również możliwość blokady joysticka co zabezpiecza przed przypadkowym uruchomieniem wysięgnika. Na prawym słupku kabiny znajduje się wskaźnik czujnika LSI czyli czujnika przeciążenia ładowarki. Jednocześnie w przypadku uniesienia zbyt ciężkiego ładunku operator może skorzystać z funkcji LSI Overdrive. Funkcja Bucket mode przyspiesza opróżnianie łyżki zamontowanej na końcu wysięgnika.